Zastosowanie podnośników terenowych w leśnictwie

Podnośniki ze względu na szerokie zastosowanie oraz często niewielkie wymiary wykorzystywane są w wielu branżach, szczególnie na produkcji czy magazynach. W przypadku podnośników terenowych często stosowane są w leśnictwie, gdzie są niezastąpione podczas wykonywania prac porządkowych na wysokościach.

Czym są podnośniki terenowe?

Podnośniki terenowe to typ podnośników, które ze względu na swoją konstrukcję są w stanie dojechać w najbardziej skomplikowane i jednocześnie wymagające miejsca. Maszyny tego typu posiadają dużą moc i mają podwozie przystosowane do prac w terenie. Idealnie sprawdzają się w trudnych warunkach, takich jak miejsca o bardzo wilgotnym podłożu czy miejscach zalesionych. Operatorowi oraz kierowcy podnośnika zapewniają komfort i bezpieczeństwo wykonywania robót.

Wykorzystanie podnośników w leśnictwie

Las to miejsce, które ze względu na ukształtowanie terenu często wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu wykonamy podstawowe prace porządkowe. W leśnictwie świetnie sprawdzają się podnośniki teleskopowe spalinowe. Pozwalają one na wykonywanie prac nawet kilka metrów nad ziemią przy zachowaniu wszystkich norm bezpieczeństwa. Dzięki podnośnikom terenowym można wykonać prace porządkowe w lesie – dokonać przycinki drzew oraz krzewów, usunąć połamane drzewa i gałęzie. Są też niezastąpione w przypadku montażu karmników dla ptaków lub też wykonania napraw na słupach elektrycznych zlokalizowanych na terenie nadleśnictwa. Zaletą podnośników terenowych jest ich nieduża wielkość oraz produkcja niewielkich zanieczyszczeń podczas pracy.