Zastosowanie podnośników przy malowaniu elewacji

W przypadku niektórych prac na wysokości nie zawsze techniki linowe zapewniają odpowiednio wysoką jakość wykonania usługi, bądź też stosowanie ich nie jest najzwyczajniej w świecie praktyczne. Jednym z takich rodzajów zleceń jest malowanie elewacji. W dzisiejszym wpisie podpowiemy wam i wyjaśnimy, dlaczego  do malowania elewacji lepszym pomysłem będzie wynajęcie podnośnika?

Jak powinna przebiegać usługa malowania elewacji?

Malowanie elewacji składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności dokonuje się dokładnego wyczyszczenia podłoża, celem zapewnienia najlepszego „przylegania” farby i zwiększenia lepszego krycia. Chcąc całą usługę malowania elewacji z podnośnika, wykonać poprawnie trzeba zastosować dość dużą ilość elektronarzędzi. Należą do nich myjki wysokociśnieniowe, hydromonitor, nagrzewnica wody, agregaty, podnośniki koszowe (ew. drabiny), wyposażenie uzupełniające w postaci kombinezonów, okularów, rękawic i innego rodzaju akcesoriów).

Podnośnik koszowy umożliwia transport góra-dół pozwala nie tylko bezpiecznie przemieszczać się ludziom między kondygnacjami celem wykonania określonych prac, ale dają szansę w przypadku malowania i czyszczenia elewacji mieć w tzw. pogotowiu wszelki niezbędny do pracy sprzęt. Dość powszechnie używa się podnośników teleskopowych, pozwalających na swobodną regulację wysokości wysięgnika, a same urządzenia mogą być z napędem spalinowych lub elektrycznym. Nasze podnośniki samojezdne teleskopowe pozwalają na prowadzenie prac na wysokości od 10 m do 30 m i udźwigu między 217 kg a 265 kg.

Zalety stosowania podnośników teleskopowych do malowania elewacji

Zastosowanie podnośnika koszowego do malowania elewacji zwiększa bezpieczeństwo pracy zarówno samego pracownika, jak i stosowanych przez niego narzędzi i materiałów. Daje także możliwość szybkiej zmiany pozycji, a panel sterowania dostępny przy koszu pozwala na samodzielne dopasowanie pozycji kosza do wykonywanej pracy. Wykonywanie prac przy myciu i malowaniu ścian skraca czas pracy  potrzebny do wykonania zlecenia w porównaniu do np. robót wykonywanych z poziomu rusztowania, czy też z wykorzystaniem technik alpinistycznych.