Zastosowanie podnośników przy konserwacji reklam i billboardów

Użycie podnośnika pozwala na ustawienie platformy na wysokości umożliwiającej bezpieczne wykonanie różnych prac. Wypożyczając podnośnik, można zdecydować się na urządzenie, które da różne możliwości, w zależności od potrzeb oraz charakteru robót. Nieco inne będą podnośniki do montażu i demontażu reklam wielkoformatowych, a inne do prac wykończeniowych. Przekonaj się, jakie są rodzaje podnośników oraz które z nich sprawdzą się najlepiej przy konserwacji nośników reklamowych, a także ich obsłudze.

Rodzaje podnośników i ich możliwości

Do wykonywania robót wysokościowych wykorzystuje się kilka podstawowych typów podnośników, różniących się od siebie sposobem przemieszczania platformy, zakresem jej ruchów oraz potrzebną do rozstawienia powierzchnią. Często używanymi urządzeniami są podnośniki nożycowe. Platforma robocza jest tu unoszona dzięki działaniu mechanizmu nożycowego, który przemieszcza ją w pionie. Wymagają one stosunkowo niewielkiej ilości przestrzeni, jednak konieczne będzie płaskie i nośne podłoże tuż przy powierzchni, jaką mają obsługiwać. Podobnie działają podnośniki masztowe, jednak w tym przypadku platforma unosi się za sprawą teleskopowej konstrukcji. Takie rozwiązanie sprawia, że mają one nieco mniejsze rozmiary, mogą więc operować na bardziej ograniczonej przestrzeni. Najbardziej uniwersalne są podnośniki koszowe. Są one wyposażone w teleskopowe ramiona, które jednocześnie pracują przegubowo. Całość jest osadzona na mechanizmie obrotowym, kosz może więc przemieszczać się zarówno w pionie, jak i poziomie.

Podnośniki do konserwacji reklam i billboardów

Rodzaj podnośników używanych do obsługi nośników reklamowych zależy od ich konstrukcji oraz miejsca, w którym są ustawione. O ile wszystkie urządzenia będą zwykle w stanie osiągnąć potrzebną wysokość, to podnośniki nożycowe lub masztowe sprawdzą się tylko tam, gdzie będzie możliwość podjechania bardzo blisko do powierzchni billboardu, a podłoże nie będzie miało pochyłości oraz okaże się stabilne. W miejscach, w których konstrukcja jest ustawiona w terenie trudnodostępnym, konieczne będzie użycie podnośnika koszowego. Najczęściej zadania związane z konserwacją nośników reklamowych są wykonywane przy pomocy podnośników montowanych na podwoziach samochodów dostawczych lub ciężarowych.