Zastosowanie podnośników koszowych w fotografii

Podnośniki koszowe są uniwersalnymi urządzeniami, dzięki temu, że montowane są na podwoziach samochodowych i występują w różnych rodzajach. Mogą się przemieszczać w dowolne miejsca i być wykorzystywane do różnych prac wykonywanych na wysokościach.  Mają zastosowanie również w branży filmowej i fotograficznej.

Zastosowanie podnośników koszowych w fotografii

Podnośniki koszowe wykorzystywane są zazwyczaj przy pracach remontowych, montażowych, porządkowych na wysokościach. Nie ma konieczności ustawiania drabiny czy rusztowania, bo zwyżka doskonale sprawdza się niemal w każdym miejscu. Sprzęt znalazł zastosowanie również w branży fotograficznej, przy realizacji sesji zdjęciowych z wysokości kilkudziesięciu metrów. Fotografie w plenerze wyglądają doskonale, dlatego bardzo często profesjonaliści wynajmują podnośniki koszowe z operatorem w firmie RENT-LIFT z Łodzi. Zwyżki są bezpieczne, dzięki barierkom chroniącym przed wypadnięciem, więc fotograf bez obaw umieszcza w koszu cały sprzęt niezbędny do realizacji sesji zdjęciowej i zostaje uniesiony na odpowiednią wysokość. Ma możliwość w dolnym momencie przemieszczania się w inne miejsce, ponieważ podnośnik jest mobilny. Dzięki urządzeniu powstają fotografie na tle przepięknych krajobrazów przyrody i historycznych zabytków.

Podnośniki koszowe przy nagrywaniu filmów i reklam

Podnośniki koszowe wykorzystywane są przy nagrywaniu spotów reklamowych oraz wykonywaniu zdjęć wykorzystywanych przy tworzeniu bilbordów, folderów, katalogów, banerów i plakatów. Dzięki możliwości unoszenia się na wysokość nawet 42 metrów agencje reklamowe mogą tworzyć niezwykłe kampanie promujące firmy oraz ich produkty. Podnośniki koszowe są niezbędne przy nagrywaniu filmów i seriali TV. Dzięki nim można doświetlić plan, ale nagrać kilka scen na wysokości. W koszu często przebywa sam reżyser, który kieruje pracami na planie. Dzięki temu powstają niezwykle produkcje, które zdobywają Oskary czy inne cenne nagrody.