Wykorzystanie podnośników przy myciu okien

Mycie okien to niezbędny zabieg pielęgnacyjny, który musi być regularnie powtarzany, jeżeli zależy Ci na utrzymaniu ich w schludnym i nienagannym stanie. Czyste okna nie tylko zapewniają odpowiednie doświetlenie wnętrz, ale są również wizytówką całego budynku, dlatego należy dbać o ich estetyczny wygląd. Dopóki do wymycia są tylko okna na niskich piętrach, nie ma problemu z wykonaniem tego zadania. Komplikacje zaczynają się w przypadku okien znajdujących się na wyższych kondygnacjach oraz szklanych elewacji charakterystycznych dla wysokich biurowców, w których nie można dostać się do zewnętrznej szyby ze środka budynku.

Osadzający się na szybach kurz oraz smog szybko doprowadzają do powstania na ich powierzchni nieestetycznych zabrudzeń. Mimo dużej wysokości mycie okien musi być systematycznie powtarzane, dlatego coraz większą popularnością cieszy się wynajem podnośników koszowych lub zatrudnianie firm specjalizujących się w wysokościowym myciu okien z wykorzystaniem tych urządzeń.

Jak poradzić sobie z myciem okien na wysokości?

Aby móc sprawnie, dokładnie i bezpiecznie umyć okna lub szklane elewacje, do których nie można uzyskać dostępu ze środka pomieszczeń, należy wynająć specjalistyczny sprzęt umożliwiający dostanie się na pożądaną wysokość. Niezwykle często wykorzystywane są w tym celu podnośniki koszowe, które zapewniają pracownikom dotarcie nawet na wysokość 42 metrów. Stojący w koszu pracownicy mogą bezpiecznie umyć szyby, gdyż podnośnik gwarantuje im niezbędną stabilność. Podnoszona platforma robocza jest ze wszystkich stron zabezpieczona solidnymi barierkami uniemożliwiającymi przypadkowe wypadnięcie.

Im wyższe jest ramię podnośnika, tym wyżej można dotrzeć. Jego długość gwarantuje również możliwość dużego wychylenia kosza na boki. Jeżeli masz do umycia okna w budynku, w którym podnośnik nie będzie mógł swobodnie przemieszczać się z miejsca na miejsce (np. ze względu na ograniczoną ilość przestrzeni roboczej na dole budynku), warto zdecydować się na model z długim ramieniem przegubowym lub teleskopowym. Podnośnik z większym zasięgiem umożliwi komfortowe mycie okien bez konieczności częstego przemieszczania pojazdu w czasie pracy.

Jakie są zalety stosowania podnośników koszowych do mycia okien?

• Dzięki podnośnikom koszowym można dostać się do trudno dostępnych okien, które znajdują się bardzo wysoko.

• Mycie okien na wysokości jest dzięki tym maszynom bezpiecznym zadaniem nienastręczającym większych trudności.

• Pracownicy znajdujący się w koszu mogą dokładnie umyć szyby, usunąć z nich wszystkie nieestetyczne plamy, przebarwienia, kurz oraz pyły, gdyż są blisko czyszczonych powierzchni i doskonale widzą wszelkie zabrudzenia.

• Podnośniki umożliwiają również precyzyjne czyszczenie ram okiennych, parapetów oraz ościeżnic.

• Pracownicy mają zapewnione najwyższe bezpieczeństwo – są wyposażeni w hełmy ochronne, szelki bezpieczeństwa oraz pasy biodrowe.

• Precyzyjne sterowanie platformą z dołu dźwignicy albo bezpośrednio z poziomu kosza umożliwia ustawienie jej w odpowiednim miejscu.