Udźwig podnośnika – parametr, który ma znaczenie

Wynajmując lub kupując podnośnik, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów technicznych, które będą mieć bezpośredni wpływ na wydajność oraz bezpieczeństwo realizowanych prac. Zapoznając się z nimi, będziesz mieć pewność, że dane urządzenie z całą pewnością sprosta konkretnemu zadaniu. Parametrem, który powinien być uwzględniony w pierwszej kolejności, jest udźwig podnośnika.

Maksymalny udźwig podnośnika

Maksymalny udźwig podnośnika [t] to parametr, który dokładnie określa dopuszczalną masę, jaką dźwignica będzie mogła wznieść na konkretną wysokość. Ciężar ten obejmuje całość załadunku, a więc wagę operatorów, narzędzi i wszelkich innych elementów, jakie będą podnoszone. W praktyce im większa wysokość oraz wychył boczny platformy roboczej, tym mniejszy maksymalny udźwig. Nigdy nie należy przekraczać zalecanego przez producenta maksymalnego udźwigu podnośnika.

Od czego zależy udźwig podnośnika?

Udźwig nominalny podnośnika uzależniony jest przede wszystkim od zastosowanego napędu. W większości przypadków modele wyposażone w silniki spalinowe są w stanie unosić znacznie cięższe ładunki niż podnośniki elektryczne, które z reguły wyróżniają się mniejszym udźwigiem nominalnym.

W naszej ofercie znajdziesz bardzo szeroki wybór podnośników o różnorodnych parametrach technicznych. Modele elektryczne, doceniane za zwrotność i łatwość obsługi, dostępne są w wysokościach roboczych od 6 m do nawet 18 m, a ich udźwig może osiągnąć nawet 500 kg. Podnośniki nożycowe spalinowe zapewniają udźwig o wartości 454 kg. Podnośniki koszowe na samochodach o zasięgu od 17 do 42 m gwarantują możliwości udźwigu do 500 kg. Podnośniki na przyczepkach oferują udźwig do 200 kg. Zapewniamy przy tym zarówno wynajem, jak i sprzedaż podnośników.

Poszukujesz podnośnika do konkretnych zastosowań? Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Przedstawimy ci naszą szeroką ofertę, więc z pewnością znajdziesz sprzęt dostosowany do własnych potrzeb.