Rodzaje podnośników nożycowych

Podnośniki nożycowe to urządzenia o wszechstronnym zastosowaniu, doceniane są za kompaktowe wymiary i stosunkowo niskie koszty eksploatacji. Ze względu na specyfikę napędu dzielimy je na elektryczne i spalinowe. W tym wpisie krótko scharakteryzujemy te dwa rodzaje podnośników nożycowych.

Podnośniki nożycowe elektryczne

Ten rodzaj podnośników nożycowych znajduje bardzo szerokie zastosowanie głównie ze względu na napęd oraz kompaktowe rozmiary. Z powodzeniem może być wykorzystywany do pracy we wnętrzach. Elektryczny napęd stanowi alternatywę dla napędu spalinowego, który może być niebezpieczny lub niepożądany w niektórych przypadkach, np. w pomieszczeniach zamkniętych. Zapewnia również cichą pracę. Długość platformy jest regulowana, więc można sprawnie dostosowywać wymiary. Często używa się ich w przestrzeniach o ograniczonej możliwości do manewrowania, takich jak np. centra handlowe, dystrybucyjne i różnego rodzaju magazyny.

Są to maszyny gwarantujące bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. Można je wykorzystywać zarówno podczas prac wewnątrz, jak i na zewnątrz — pamiętając o stabilnym i płaskim podłożu. Ważną zaletą podnośników elektrycznych są niebrudzące posadzki opony, zapewniające stosowną ochronę nawierzchni, po której się poruszają. Dotyczy to przede wszystkim podnośników wyposażonych w specjalne biała koła.

Nasza firma zapewnia wynajem podnośników nożycowych elektrycznych zapewniających różne wysokości robocze: 6-9m, 9-11m, 11-13m, 13-18m.

Podnośniki nożycowe spalinowe

Spalinowe podnośniki nożycowe to maszyny o większej niż urządzenia elektryczne wysokości roboczej i udźwigu. Z powodzeniem mogą pracować nawet na nierównym podłożu, a więc są najlepszym wyborem na placach budowy, w czasie prac montażowych, naprawczych czy instalacyjnych wykonywanych na zewnątrz. Swoje właściwości zawdzięczają przede wszystkim mocnemu silnikowi i napędowi na cztery koła, który odpowiada za dobrą przyczepność i sprawną pracę nawet na trudnym terenie, np. nieutwardzonym. Mogą pracować wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do zasilania. Jednak trzeba pamiętać, że z emitują spaliny i spory hałas podczas pracy, więc nie zaleca się stosowania tego typu maszyn wewnątrz budynków.

W naszej ofercie znajdziesz niezawodne podnośniki nożycowe spalinowe o wysokości roboczej: 9-13m, 11-17m, 14-22m.