Nietypowe zastosowania podnośników koszowych

Podnośniki koszowe doskonale sprawdzają się do wykonywania różnych prac na wysokościach i bardzo często wykorzystywane są do prac na budowach. Zwyżki są konieczne przy malowaniu i odnawianiu elewacji, budowie lekkich konstrukcji stalowych, a także montażu okien na dużych wysokościach. Do standardowych prac wykonywanych na podnośniku koszowym należy także mycie okien i naprawa pokrycia dachu oraz usuwania śniegu z połaci. Niemniej zwyżki mogą być także używane do nieoczywistych zadań. O jakich pracach mowa?

Podnośniki koszowe do zadań specjalnych

Tak naprawdę trudno sobie wyobrazić wiele różnych prac bez użycia zwyżek. Obecnie podnośniki koszowe stosuje się nawet przy montażu reklam i billboardów na dużych wysokościach, co jest niemożliwe przy użyciu rusztowania lub drabiny. Zwyżki sprawdzają się także przy pracach pielęgnacyjnych miejskiej zieleni. Wysokie drzewa wymagają okresowego przycinania, dlatego podnośniki koszowe spotkać można w parkach i przy głównych arteriach miast.

Najbardziej nietypowe zastosowania zwyżek

Podnośniki koszowe wynajmowane są także na eventy. Zwykle wykorzystuje się je przy montażu scenografii lub oświetlenia, ale możliwości ich zastosowania są znacznie większe. Podest można wynająć jako platformę widokową, na której uczestnicy imprezy mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Stojąc na platformie, można na przykład oglądać rozgrywki piłkarskie ulubionej drużyny lub podziwiać panoramę miasta.

Podnośniki koszowe są niezastąpione na planach filmowych – dzięki platformie roboczej możliwe jest kręcenie ujęć z dużych wysokości i jest to doskonała alternatywa dla drona. Kadry z profesjonalnego sprzętu mają zdecydowanie lepszą jakość niż zdjęcia z kamery w dronie. Poza tym dzięki zwyżce można przygotować efekty specjalne, na przykład opady deszczu i podmuchy wiatru.