Największe atuty podnośników przegubowych

Musisz wykonać pracę na wysokości, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Najlepszym rozwiązaniem będzie wynajem podnośnika przegubowego, dzięki któremu będziesz mógł sprawnie i bez problemu naprawić lampę uliczną, zawiesić szyld albo reklamę, wyremontować uszkodzony dach czy wymyć okna znajdujące się na wyższych kondygnacjach budynku. Praca na podnośniku przegubowym ma wiele zalet, najważniejsza jest jednak wygoda i bezpieczeństwo, a także ułatwienie wykonywania różnych czynności na wysokości.

Czym charakteryzują się podnośniki przegubowe?

Podnośniki przegubowe to maszyny zaprojektowane do wykonywania prac na wysokości. To rodzaj ruchomego podestu, który w zależności od modelu może mieć formę kosza lub platformy. Jest on przeznaczony do podnoszenia pracowników na odpowiednią wysokość, dzięki czemu mogą swobodnie, sprawnie i bezpiecznie wykonać powierzone im zadania. Podest ten jest zamocowany na samym końcu ramienia hydraulicznego urządzenia dźwignicowego. Konstrukcja ta umieszczona jest na samobieżnym podwoziu, dzięki czemu może bez problemu zmieniać miejsce położenia. Na rynku dostępne są podnośniki przegubowe wyposażone w napęd spalinowy albo elektryczny.

To idealne maszyny do prac prowadzonych na wysokości, a szczególnie w trudno dostępnych miejscach. Dzięki specyficznej budowie ramienia hydraulicznego mają spory zasięg roboczy. Przeguby sprawiają, że bez problemu można dostać się do miejsca pracy, nawet jeżeli sam podnośnik nie może podjechać blisko ze względu na różnorodne przeszkody znajdujące się na terenie roboczym. Podnośniki przegubowe są więc wykorzystywane do zadań, którym nie sprostałby np. podnośniki nożycowe. Podnośniki przegubowe gwarantują największe bezpieczeństwo pracy, gdyż nawet przy najwyższym ustawieniu ramienia zachowują stabilność. Ramiona niektórych modeli sięgają nawet 42 metrów, dzięki czemu umożliwiają wykonywanie pracy na dużej wysokości.

Jakie są największe atuty podnośników przegubowych?

• Zapewniają wyjątkowo duży zasięg dzięki przegubowej budowie wysięgnika.
• Są bardzo wydajne.
• To uniwersalne maszyny, które można wykorzystywać do wielu różnych prac.
• Dzięki nim można zrealizować wszystkie prace nawet w bardzo trudnych warunkach (np. na nieutwardzonym terenie lub tam, gdzie znajdują się liczne przeszkody, przez co nie można podjechać podnośnikiem blisko miejsca, w którym ma być wykonywana praca).
• Ich konserwacja jest bardzo prosta i nie nastręcza żadnych trudności.
• Umożliwiają pracę na dużych wysokościach.
• Są trwałe i niezawodne.
• Wyróżniają się dużym zasięgiem roboczym (od 17 do 42 m) i imponującym udźwigiem (do 500 kg).
• To mobilne urządzenia, które łatwo przemieszczają się z miejsca na miejsce.
• Wyposażone są w intuicyjny i wyjątkowo łatwy w obsłudze system sterowania.
• Zapewniają najwyższy komfort oraz bezpieczeństwo pracy.

Do jakich prac wykorzystuje się podnośniki przegubowe?

Podnośniki przegubowe są stosowane w wielu różnych branżach. Są nieocenioną pomocą przy prowadzeniu prac budowlanych, wykończeniowych, renowacyjnych, konserwacyjnych lub sadowniczych. Dzięki nim można sprawnie naprawić dach, linię wysokiego napięcia, powiesić szyld reklamowy, pomalować elewację budynku, założyć klimatyzację, czy umyć okna. Podnośniki przegubowe elektryczne są przeznaczone do wykonywania prac wewnątrz budynków, dlatego wykorzystuje się je do prac w magazynach, centrach logistycznych, hurtowniach czy sklepach wielkopowierzchniowych.