Jakie podnośniki są w stanie manewrować na wąskich obszarach?

Podnośniki koszowe są wszechstronnym i cennym sprzętem do przenoszenia materiałów. Wykorzystywane są w miejscach trudnodostępnych. Mogą sięgać do wysokich półek, pokonywać przeszkody i umożliwiać transport materiałów na wielu różnych powierzchniach. Kupując lub wynajmując podnośnik należy zwrócić uwagę na wysokość, na której będzie pracował, maksymalną wagę przenoszonych materiałów, wysuw poziomy podnośnika i czy będzie on wykorzystywany wewnątrz, czy na zewnątrz.

Czym różnią się podnośniki między sobą

Podnośniki różnią się pod wieloma względami. Mogą sięgać wysoko, wysuwać się i przemieszczać na boki. Różnią się rozmiarem i kształtem. Mogą być małe, mogą być holowane lub mogą być samodzielnymi pojazdami. Każdy typ ma wady i zalety. Ze względu na różnorodność są wykorzystywane w różnych branżach.

Podnośniki wysięgnikowe

Są to najbardziej wszechstronne ze wszystkich podnośników koszowych. Mogą sięgać w górę, w dół, do przodu, do tyłu i na boki. Wśród nich wyróżniamy podnośniki teleskopowe. Posiadają one boczny wysuw. Dzięki temu mogą się rozciągać do miejsc trudnodostępnych w obszarach budowlanych i przemysłowych. Mogą wjeżdżać w wąskie uliczki i niewielkie przestrzenie. Podnośniki przegubowe charakteryzują się możliwością przemieszczania z boku na bok. Posiadają kosz i pracownicy nie muszą zmieniać miejsca położenia podnośniki tylko przechodzą do następnego zadania. Podnośniki zamontowane na przyczepie są mobilne, można je holować. Sterowaniem nim jest proste. Wysięgnik jest połączony i może sięgać w górę w tym samym czasie, gdy jest rozłożony. Jest idealny do pracy na wysokości przy jednoczesnym nieuszkodzeniu powierzchni na której stoi.