Jakie podnośniki określamy mianem hybrydowych?

Podnośniki to grupa urządzeń zaliczanych do ruchomych podestów. Mogą one znaleźć zastosowanie na budowach, ale również halach produkcyjnych czy halach magazynowych, gdzie niezbędne jest przetransportowanie towarów z jednego miejsca na drugie. Podnośniki zazwyczaj napędzane są elektrycznie, ale coraz więcej urządzeń ma ekonomiczny napęd hybrydowy.

Urządzenia hybrydowe

Montaż oświetlenia, pielęgnacja terenów zielonych, zakładanie izolacji w budynkach to tylko niektóre prace, które mogą zostać wykonane przy użyciu podnośników. Są to urządzenia wykorzystywane w pracach remontowych, budowlanych oraz montażowych, a dzięki różnorodnej konstrukcji zapewniają kompleksową obsługę przedsięwzięcia. Nowoczesne podnośniki wyposażone są obok akumulatora w napęd hybrydowy, który zapewnia pracę nawet w przypadku, kiedy nie ma dostępu do prądu. Takie urządzenia są uniwersalne, wszechstronne, przez co firma może świadczyć kompleksowe usługi niezależnie od pory roku. Ponadto dostosowane są do zastosowania na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń, również tam, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Silniki hybrydowe wymagają też mniej paliwa, przez co ich stosowanie to duża oszczędność dla przedsiębiorstwa.

Zalety korzystania z podnośników hybrydowych

Podnośniki hybrydowe na przyczepach, samobieżne czy na gąsienicach to urządzenia, które mogą wykonywać pracę zarówno w terenie otwartym, jak i zamkniętym. Podczas pracy operator może wybrać zasilanie elektryczne lub hybrydowe, dzięki czemu urządzenie może pracować niemal w każdych warunkach. Podnośniki hybrydowe to również urządzenia przyjazne dla środowiska, niezwykle wydajne i ekonomiczne w użytkowaniu. Charakteryzuje je mniejsze zużycie paliwa, niska emisja szkodliwych spalin oraz niższy poziom hałasu.