Jaki udźwig mają poszczególne rodzaje podnośników?

Rodzajów podnośników jest sporo. Różnią się wieloma elementami budowy, dedykowanymi różnym miejscom. Podstawowy parametr, który je odróżnia to udźwig.

Różnice w udźwigu

Podnośniki, które możemy wynająć od firmy RENT-LIFT, różnią się od siebie wieloma parametrami. Ich budowa zależna jest od przeznaczenia, co dotyczy choćby zasięgu czy wysokości, na którą może on unieść towar i pracownika. Tu jednak należy podkreślić, że występują spore różnice w udźwigu. Dotyczy to wszystkich typów jak: nożycowe elektryczne i spalinowe, teleskopowe elektryczne i spalinowe, typu spider, na przyczepkach i koszowe. Rozbieżność jest tu całkiem spora, ponieważ wartość rozpoczynają te podnoszące 200 kg, a kończą stawkę nawet te z udźwigiem 500 kg. Dostępne są też mocniejsze egzemplarze. Jednak warto zwrócić uwagę, że parametry mogą ulec zmianie wraz z wysokością, na której pracuje oraz wychyleniem w przypadku teleskopowych. Jest to kluczowa informacja, gdy należy dostać się np. do budynku z drugiej strony rzeki. Nieuwzględnienie tego skutkuje niczym innym jak niemożliwością realizacji zadania.

Wynajem podnośnika

Podnośniki koszowe można wynająć w bardzo przystępnej cenie. Oznacza to, że nie trzeba kupować maszyny. Tego rodzaju usługa jest bardzo wygodna, ponieważ pozwala na realizację pojedynczego zlecenia bez umów długoterminowych. Ważne jest to, że nie potrzeba mieć stosownych uprawnień w związku z tym, że można zamówić także usługę operatora. W przypadku, gdy decydujemy się na wynajem, niewiele rzeczy nas interesuje – nie musimy dbać o jej sprawność czy usuwanie awarii, ponieważ ten zakres obowiązków jest po stronie wynajmującego nam maszynę. Każda ma odpowiednie ubezpieczenie i certyfikację. Ważne jest także po prostu to, że mamy do wyboru rozmaite pojazdy i urządzenia, które możemy dopasować do swoich potrzeb – długość ramienia czy konieczny udźwig, którego dobór jest najważniejszy. W przypadku wątpliwości zawsze można poradzić się pracowników firmy.