Jak wynająć odpowiedni podnośnik na budowę?

Podnośnik to specjalistyczna maszyna mająca za zadane usprawnić transport narzędzi, materiałów, a także osób na wybraną wysokość. Dzięki użyciu podnośnika można wykonać różnego rodzaju pace, przeprowadzane nad ziemią. Stają się nie tylko łatwiejsze, ale także bardziej bezpieczne.  Z tego względu wiele osób decyduje się na wynajem podnośnika na budowę. W naszej ofercie znajdują się zarówno podnośniki nożycowe elektryczne, spalinowe, jak i teleskopowe, a także podnośniki teleskopowe typu spider.

Pojazdy teleskopowe wyposażone są w specjalne łamane ramienia, dzięki czemu mogą pracować w różnych pozycjach na kilku wysokościach. Tym samym są w stanie przenosić kosz lub podest w różnych kierunkach, dzięki czemu są bardzo mobilne. Z kolei technologia nożycowa jest stabilniejsza. Specjalny kosz unoszony jest przez złożone nożyce, które pozwalają na wzniesienie nawet bardzo ciężkiego sprzętu. Podnośniki spalinowe i elektryczne to podział maszyn ze względu na siłę napędową. Podesty ruchome spalinowe wykorzystywane są do ciężkich prac, trwających wiele godzin. Technologie elektryczne ze względu na brak spalin i niską emisję hałasu sprawdzą się przy pracach wewnątrz budynku.

Dlaczego warto wynająć podnośnik?

Kupno podnośnika ma sens tylko w sytuacji, gdy urządzenie jest potrzebne na stałe, ponieważ wiąże się z kosztami utrzymania, wśród których można wyróżnić cykliczne ładowania, przeglądy konserwacyjne, a także wymianę baterii mimo przestoju w pracy. Wypożyczanie podnośników jest rozwiązaniem o wiele tańszym i mniej ograniczającym. Często przy rozbudowanym zleceniu firma budowlana jest zmuszona kilkukrotnie wymieniać sprzęt.

Ekipa budowlana bardzo często rozpoczyna działania od sprzętu zasilanego silnikami spalinowymi, przechodząc do podnośników koszowych, aż po egzemplarze z napędem elektrycznym, które wyposażone są w niebrudzące ogumienie. Warto pamiętać, że osoby niemające odpowiednich uprawnień mogą wynająć  podnośnik wraz z obsługą operatorską. Co więcej, wypożyczalnia gwarantuje transport urządzenia, a jego koszt jest znacząco niższy, niż miałoby to miejsce w przypadku transportu zewnętrznego zakupionego podnośnika.