Gdzie można wynająć podnośniki ramienno – teleskopowe?

Wynajem podnośnika jest opcją, która umożliwia skorzystanie z profesjonalnego sprzętu do wykonywania prac na wysokości bez konieczności jego zakupu. Dzięki dostępności tego rodzaju urządzeń możliwe jest m.in. samodzielne przeprowadzanie prac remontowych przy budynkach lub zamontowanym na dużej wysokości osprzęcie. Za pomocą wynajętego podnośnika można instalować różne systemy, od klimatyzacji po oświetlenie, a także zajmować się konserwacją czy kontrolą stanu rozmaitych konstrukcji, m.in. masztów, wiaduktów lub wież. Wielką zaletą wynajmu podnośników jest możliwość dokładnego dopasowania rodzaju urządzenia do potrzeb klienta. Specyfika konkretnych zastosowań może bowiem równie dobrze skłaniać do wynajęcia podnośnika ramienno-teleskopowego, jak i zainteresowania się urządzeniami nożycowymi. Sprawdźmy, na co warto zwrócić uwagę przy szukaniu odpowiedniego podnośnika.

Charakterystyka podnośników ramienno-teleskopowych

Podnośniki ramienno-teleskopowe to urządzenia, których mechanizm podnoszenia platformy roboczej wykorzystuje zalety wynikające z połączenia dwóch różnych systemów. Cechą charakterystyczną podnośników ramiennych jest to, że pozwalają na swobodne docieranie w różne miejsca znajdujące się w zasięgu ich wysokości roboczej oraz wysięgu. Podnośniki teleskopowe działają za sprawą wysuwanych segmentów, które w pozycji złożonej chowają się w swoim wnętrzu. Mocną stroną tego rodzaju konstrukcji jest to, że nie potrzebuje ona dużej ilości miejsca do efektywnej pracy.

Decydując się na wynajęcie podnośnika ramienno-teleskopowego można więc zyskać możliwość pracy w bardziej ograniczonej przestrzeni, nie rezygnując jednak z łatwości dotarcia do poszczególnych miejsc.

Wynajem podnośników ramienno-teleskopowych

Szukając odpowiedniego sprzętu do wynajęcia, należy podobnie, jak w przypadku innych urządzeń do pracy na wysokości, korzystać z oferty firm, dysponujących dużym wyborem sprzętu o parametrach, które odpowiadają specyfice robót, które mają być wykonane. Dla podnośników ramienno-teleskopowych jednymi z najważniejszych parametrów będą maksymalna wysokość robocza, wysięg boczny, udźwig podestu roboczego oraz jego wielkość. Jeśli charakter zadania wymaga przeprowadzenia prac w kilku lokalizacjach, warto również sprawdzić, jak wygląda układ jezdny sprzętu oraz upewnić się, że będzie on w stanie pracować w określonym miejscu.