Dodatkowe opcje wyposażeniowe w podestach nożycowych

Podesty ruchome są używane wszędzie, gdzie do transportu ludzi oraz sprzętu na stanowisko pracy ze względu na duże wysokości jest to konieczne. Są bezpiecznym i bardzo pomocnym rozwiązaniem.  Gdyby nie było podestów ruchomych, ciężkie przyrządy potrzebne do pracy musiałyby być wciągane w trudniejszy i męczący sposób.

Jakie podnośniki możemy wybrać?

Wyróżniamy podnośniki wolnobieżne, przewoźne, samojezdne oraz wózki jezdniowe. Najczęściej stosowane rodzaje podestów wolnobieżnych to nożycowe i teleskopowe. W naszej ofercie dostępne są podnośniki nożycowe spalinowe i elektryczne oraz teleskopowe. Fakt, że maszyny mają aktualne dozory techniczne oraz są zarejestrowane w Polsce, daje pewność o ich bezpieczeństwie i zwiększa poziom zaufania.

Jakie wyposażenie mogą obejmować podesty nożycowe?

Aby praca na elektrycznych podnośnikach nożycowych dawała jeszcze lepsze efekty, mogą być wyposażone w opcjonalne, dodatkowe elementy:

  • Oświetlenie na platformie reflektory, które umożliwiają oświetlenie stanowiska roboczego. Są zasilane z akumulatorów podnośnika. Ta opcja umożliwia kontynuację pracy, kiedy jest już ciemno.
  • Wtyczki i gniazda – każda maszyna wyposażona jest w przedłużacz poprowadzony od podstawy do platformy, po zamontowaniu wtyczek i gniazd możliwe jest używanie narzędzi elektrycznych. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo pracowników, którzy niejednokrotnie mają swoje przedłużacze i zwisają z platformy.
  • Przewód na sprężone powietrze – doprowadzony jest od ramy do platformy roboczej i działa na zasadzie podobnej do wtyczek i gniazd, umożliwia zastosowanie na platformie urządzeń pneumatycznych.
  • Biodegradowalny olej hydrauliczny – wymagany jest, gdy podnośnik pracuje w miejscu produkcji artykułów spożywczych.
  • Ostrzegawcze światła stroboskopowe – sygnalizują wizualnie pracę maszyny, co również zwiększa bezpieczeństwo.
  • Pakiety dla elektryków oraz hydraulików – są to dodatkowe opcje pomocne przy pracy w konkretnym zawodzie takie jak zacisk mocowany na platformie do zaciskania rur lub przytrzymywania innych materiałów roboczych, tak zwane „Drzewko elektryka”, które idealnie sprawdza się do wyciągania kabli, zmniejszając tarcie wywoływane przez szpule z kablami znajdujące się na ziemi, rail – mounted mocowany na platformie do zaciskania przewodów podczas cięcia, gwintowania lub wyginania oraz stojaki do przechowywania rur, lub przewodów poza platformą, które zmniejszają zagrożenia związane z potknięciem.