Czym charakteryzują się podnośniki przegubowe?

Różnorodne podesty ruchome przeznaczone są do sprawnego, łatwego, a przede wszystkim bezpiecznego wykonywania różnorodnych czynności na wysokościach. Praca na wysokościach bywa wymagająca, dlatego też podnośniki znajdują coraz częstsze zastosowanie. Znajdują się na wyposażeniu przedsiębiorstw z różnych branż, wiele firm i osób prywatnych wynajmuje je do realizacji konkretnych zadań. Jednym z rodzajów tych urządzeń są podnośniki przegubowe, które stanowią temat naszego wpisu.

Co wyróżnia podnośniki przegubowe?

Cechą charakterystyczną podnośnika przegubowego jest specjalny wysięgnik boczny, który wpływa na zwiększenie zasięgu roboczego za sprawą wysuwanego ramienia. Zastosowanie przegubu w systemie ramion sprawia, że urządzenie jest kompaktowe, a jednocześnie gwarantuje duży zasięg roboczy. To właśnie dzięki temu można dotrzeć na znacznie większe odległości niż w przypadku innych rodzajów podnośników. Niektóre modele mają zasięg nawet 40 m, zapewniając przy tym optymalną stabilność i sprawność pracy.

Nowoczesne podnośniki przegubowe wyposażone są w napęd na cztery koła i możliwość skrętu dwoma kołami.

Podnośniki przegubowe — przykłady zastosowania

Podnośniki przegubowe to urządzenia uniwersalne, które znajdują bardzo szerokie zastosowanie, jednak w szczególności nadają się do pracy w miejscach z utrudnionym dostępem, a także w trudnych warunkach. Wykorzystywane są podczas prac budowlanych, wykończeniowych, konserwacyjnych, rozbiórkowych, przy przycinaniu drzew, montowaniu różnorodnych instalacji itd.

Ze względu na swoją charakterystyczną budowę podnośniki przegubowe o dużym zasięgu przydają się podczas realizacji prac wśród różnych przeszkód na terenie roboczym. Trzeba jednak pamiętać, że wysokość robocza to tylko jedna z wielu innych zalet tych urządzeń. Oprócz tego ich konstrukcja oferuje stabilność, dlatego też sprawdzą się w trudnym terenie, a tym w terenie nieutwardzonym, gdzie istnieje konieczność realizacji zadań na dużych wysokościach. Są również niezawodne w różnych okolicznościach. Gwarantują sprawną, komfortową, a jednocześnie bezpieczną pracę.